KOMPLEKSOWE USŁUGI POLEROWANIA SZKŁA

POLEROWANIE SZKŁA​

Szlifowanie szkła

Profesjonalne usługi renowacji powierzchni szklanych

Rysa na szkle może pojawić się w nieoczekiwanym momencie i skutecznie zepsuć efekt wizualny oszklonej powierzchni. Porysowane lustro, stolik szklany, kabina prysznicowa, akwarium czy lodówka to utrapienie wielu użytkowników. Dlatego nasza firma oferuje profesjonale usługi polerowania szkła, które pozwalają przywrócić dawny wygląd zarysowanym powierzchniom. Zajmuje my się usuwaniem rys z wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych. Koszt naprawy rysy na szkle jest najczęściej dużo niższy niż cena szklanego stolika, ławy czy kabiny prysznicowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do wysłania formularza. Otrzymają Państwo darmową wycenę polerowania szkła i usunięcia rys.

Jaki efekt daje polerowania szkła?

Renowacja witryny sklepowej

Odkamienianie szklanego ogrodzenia

Polerowanie szyby samochodowe

Cennik

Usuwanie rys

 • Usuwanie pojedyńczych zarysowań (do kilku rys na jednej szybie) od 60 zł netto / szyba

  Cena zależy od ilości, lokalizacji oraz głębokości rys

 • Usuwanie dużej ilości rys od 100 zł netto / m2

  Cena zależy od ilości, lokalizacji oraz głębokości rys

Pozostałe usługi

 • Naprawa odprysków, popaleń, graffity oraz innych defektów Wycena indywidualna

  Cena zależy od ilości, lokalizacji oraz głębokości uszkodzenia

Chcesz poznać dokładną cenę naprawy – skorzystaj z  darmowej wyceny online. Pamiętaj! W większości przypadków naprawa szyby jest dużo tańsza i szybsza od jej wymiany.

Cennik

Usuwanie rys

Pozostałe usługi

Chcesz poznać dokładną cenę naprawy – skorzystaj z  darmowej wyceny online. 

Skąd się biorą rysy na szkle?

Zazwyczaj udaje się to odkryć podczas mycia. Na pozór przezroczyste szyby okazują się matowe, a oglądany przez nie obraz mniej wyraźny i nieostry. Dopiero z bliska widać na nich liczne rysy. Polerowanie szkła pozwala pozbyć się większości rys na szkle. Dzięki specjalnym technikom polerowania, możliwa jest całkowita renowacja zarysowanego szkła i przywrócenie mu pierwotnego wyglądu.

Najczęstszą przyczyną zarysowań na szkle użytkowym jest nieumiejętne mycie szyb, choć zdarzają się również inne mechaniczne uszkodzenia. W ich wyniku powstają trzy rodzaje rys: 

 • włosowate
 • średnie
 • głębokie
Rysy na szkle różnią się od siebie głębokością uszkodzenia. W większości przypadków da się je skutecznie usunąć, jednak koszt naprawy porysowanego szkła zależy od czasu i ilości materiału do zeszlifowania. To z kolei wynika wprost z największej głębokości rysy na powierzchni tafli, nawet jeśli to tylko odcinek szeroki na kilka milimetrów. Zanim zdecydują się Państwo na polerowanie szyb w naszym wykonaniu, przeprowadzamy dokładne badania i pomiary oraz wycenę dotyczącą konkretnej szyby. Wykonujemy polerowanie szkła w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i na terenie całej Polski!
 

Czy można usunąć rysy ze szkła?

Usługa skutecznego polerowania szyb, po którym szkło odzyskuje stuprocentową przezierność, udaje się w absolutnej większości przypadków. Pytanie dotyczy raczej tego, jak to zrobić, by szyba nie uległa osłabieniu i nie zniekształcała obrazu przez tzw. efekt soczewki, tworzący się przy nierównej obróbce płaszczyzny. Najwięcej zależy od zdolności manualnych i doświadczenia specjalistów – nie warto samodzielnie zabierać się za szlifowanie szkła. Swoje potrafi zrobić także odpowiedni sprzęt. Szlifierki i polerki podciśnieniowe gwarantują równomierne rozłożenie sił na całej powierzchni niezależnie od wymiarów tafli. Dzięki temu ryzyko pęknięcia podczas obróbki jest bliskie zeru.

https://www.traditionrolex.com/20

Czym poleruje się szkło?

Do samodzielnego usuwania rys na szkle wystarczy pasta polerska, a także filcowa ścierka. Niektórzy stawiają na pastę własnej produkcji – używa się do tego tlenku cery rozrobionego z wodą. Do naprawdę drobnych zniszczeń można nawet użyć wybielającej pasty do zębów, jednak warto pamiętać, że ta metoda nie sprawdzi się w przypadku dużego obszaru. Polerowanie szkła przez fachowców polega na użyciu profesjonalnych past, a także polerek, co pozwala na znacznie szybsze i dokładniejsze efekty.

Jak zlikwidować rysy na szkle?

Domowe polerowanie szyb polega na użyciu uprzednio przygotowanej pasty i wcieraniu jej na zniszczonej powierzchni i dookoła niej. Wymaga to dużej dokładności i delikatności, a dodatkowo nie będzie efektywne w przypadku dużej powierzchni. Warto zatem zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy polerującej szyby. Specjaliści najpierw szlifują szybę, docierając do niezniszczonej powierzchni. Po zabiegu zostaje matowy ślad, który następnie usuwa się za pomocą polerowania.

Kiedy trudno wypolerować szkło użytkowe?

Doświadczona firma polerska zrezygnuje z naprawy jedynie wówczas, gdy rysy znajdują się na stronie pokrytej powłoką, np. antyrefleksyjną czy filtrem UV, gdyż wtedy usunięcie zarysowań oznaczałoby utratę istotnych właściwości materiału. Pewnym utrudnieniem może być rysa blisko krawędzi, co będzie wymagać wyjęcia z ram i pracę na specjalnym statywie. Nie można także podjąć się naprawy na zbyt małej lub trudno dostępnej powierzchni, np. w przypadku akwarium lub transparentnego panelu w trudno dostępnym miejscu balustrady. Największą sztuką jest naprawa luster, które powinny w nieskazitelny sposób pokazywać odbicie także po szlifowaniu i polerowaniu.

Poznaj naszą ofertę polerowania szkła

Jesteśmy doświadczoną firmą i podejmujemy się oszacowania oraz wyceny każdego zlecenia. W przypadku możliwych utrudnień czy ryzyka informujemy o tym klientów lub rezygnujemy z prób naprawy. W przypadku luster usuwamy jedynie rysy płytkie, gdyż w przeciwnym wypadku mogłoby się pojawić zniekształcenie obrazu. Oprócz renowacji szyb okiennych różnej grubości i rodzajów oferujemy także:

 • polerowanie ścian akwariów
 • renowację przeszkleń i balustrad
 • usuwanie zarysowań z kabin prysznicowych
 • polerowanie szyb ozdobnych i nietypowych konstrukcji szklanych

Ze względu na możliwość utraty właściwości użytkowych nie polerujemy płyt indukcyjnych. Nasze atuty to duże doświadczenie fachowców i innowacyjny system Novus z polerkami podciśnieniowymi, chłodzonymi w obiegu zamkniętym. Dzięki nim odpowiemy na każde zamówienie. Oszacujemy możliwości i dokonamy wyceny, pozostawiając Państwu decyzję o przeprowadzeniu renowacji

Zaufali nam

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami i uzyskaj darmową, niezobowiązującą konsultację.